Skoči na vsebino

ZGODOVINA

Od razglasitve samostojne Republike Slovenije so funkcijo ministra opravljali:

 

prof. dr. Rajko Pirnat

minister za pravosodje (16. 5. 1990 - 14. 5. 1992)

 

Miha Kozinc

minister za pravosodje (14. 5. 1992 - 19. 7. 1994)

 

Metka Zupančič

ministrica za pravosodje (19. 7. 1994 - 27. 2. 1997)

 

Tomaž Marušič

minister za pravosodje (27. 2. 1997 - 7. 6. 2000)

 

Barbara Brezigar

ministrica za pravosodje (7. 6. 2000 - 30. 11. 2000)

 

mag. Ivan Bizjak

minister za pravosodje (30. 11. 2000 - 20. 4. 2004)

 

Zdenka Cerar

ministrica za pravosodje (20. 4. 2004 -3. 12. 2004)

 

prof. dr. Lovro Šturm

minister za pravosodje (3. 12. 2004 - 21. 11. 2008) 

 

Aleš Zalar

minister za pravosodje (21. 11. 2008 - 10. 2. 2012)

 

prof. dr. Senko Pličanič

minister za pravosodje in javno upravo (10. 2. 2012 - 1. 2. 2013)

 

Zvonko Černač

v funkciji ministra za pravosodje in javno upravo (1. 2. 2013 - 20. 3. 2013)

 

prof. dr. Senko Pličanič

minister za pravosodje (20. 3. 2013 - 18. 9. 2014)